Przetarg na termomodernizację Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach.

Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił właśnie przetarg na prace budowlane przy termomodernizacji Zespołu Szkół nr 10, na które Miasto Suwałki otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zgodnie z zapisami przetargu budynek do 21 sierpnia 2017r. przejdzie modernizację i metamorfozę za sprawą nowej elewacji.

Oferty w ogłoszonym postępowaniu przetargowym można składać do 9 marca 2017r. Szczegóły dotyczące ogłoszonego przetargu można znaleźć TUTAJ.

W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in. następujące prace:

• Segmenty A, B i C - ocieplenie ścian zewnętrznych  styropianem grubości 14 cm,
  • Segment  C - ocieplenie ścian zewnętrznych wełną mineralną grubości 14 cm,
  • Segmenty A, B - Ocieplenie stropu i podciągów podcienia  styropianem grubości 18 cm,
  • Segmenty A, B i C - ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic i cokołów styropianem grubości 14 cm,
  • modernizacja instalacji wewnętrznych (c.o. i c.w.u.) - oraz niezbędnych robót zewnętrznych, które obejmują remont schodów zewnętrznych, daszków zewnętrznych, opasek i studni przyokiennych itp.

Przypomnijmy, że kolorystę elewacji ZS nr 10 przygotował Suwalczanin Adrian Piekarski. Warto podkreślić, że zrobił to zupełnie za darmo. Samodzielnie opracował koncepcję kolorystyki elewacji w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach i złożył ją jako propozycję do realizacji w suwalskim Urzędzie Miejskim.

- Teraz przychodzi pora realizacji tej inwestycji. Miasto Suwałki bardzo długo starało się o jej dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2017 r. zaplanowano wykonanie robót na poziomie blisko 2 mln zł. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to 1 049 000 zł – informuje Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk.