Statuetka za inwestycje

Wczoraj, w nowym budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej, w trakcie VII Dorocznego Koncertu Izby Przemysłowo – Handlowej, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk otrzymał statuetkę za inicjatywę budowy nowego budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Parku Naukowo - Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku od 2007 roku jest organizatorem Dorocznego Koncertu „BIZNES-KULTURA-SPOŁECZEŃSTWO". Celem organizacji imprezy  jest podkreślenie znaczenia potrzeby integracji środowiska gospodarczego z szerokorozumianym otoczeniem społecznym.

Podczas uroczystości koncertowych doceniane są osoby i instytucje mające szczególne znaczenie dla rozwoju i promocji województwa Podlaskiego. Przyznawane są wyróżnienia artystom, przedsiębiorcom, samorządowcom ale także inicjatorom wydarzeń, które budują pozytywny wizerunek Podlasia.

statuetka IPH2Rada Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku uznała, że jedną z pozytywnych przemian, które wpływają na wizerunek naszego regionu jest właśnie inicjatywa budowy budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz zespołu budynków Parku Naukowo – Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

Budowa Sali Koncertowo Teatralnej kosztowała 41 milionów złotych. Połowa tej kwoty pochodziła z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do użytku budynek SOK`u został oddany pod koniec maja tego roku.

Otwarcie Parku Naukowo – Technologicznego nastąpiło na początku grudnia ubiegłego roku. Zespół budynków parku to Inkubator Technologiczny, Cztery laboratoria naukowo-badawcze (zlokalizowane w jednym budynku), Hala procesów logistyczno-technologicznych i Międzynarodowe Wschodnie Centrum Innowacji. Wszystko kosztowało blisko 67 milionów złotych z czego dofinansowanie inwestycji z programu Rozwój Polski Wschodniej to blisko 50 milionów złotych.

Suwalczanin - Henryk Owsiejew, prezes firmy Malow w Suwałkach otrzymał certyfikat i został nowym członkiem Izby Przemysłowo –Handlowej w Białymstoku.