Suwałki na targach budowlanych

Miasto Suwałki wzięło udział w dniach 18-20 września 2014 r. w międzynarodowych targach budowlano-wnętrzarskich Warsaw Build 2014, które odbyły się w Warszawskim Centrum EXPO XXI. W targach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających uczestniczyło ponad 70 wystawców z kilkunastu krajów m.in. Niemiec, Włoch, Chin, Rumunii, Białorusi, Ukrainy, Litwy.

Na wspólnym stoisku oprócz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Suwałkach udział w targach wzięli: Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach oraz przedstawiciele firm: Aquael, Przedsiębiorstwo Sabo, Drewlux. Podczas targów zaprezentowana została oferta inwestycyjna miasta Suwałk oraz regionu transgranicznego, Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach, a także produkty firm, które wspólnie z miastem wzięły udział w targach.

Udział w targach był jednym z działań projektu nr SPF/1.2/PL-LT/04 pn. „Creating The Cross-border Investors and Exporters’ Assistance Center in Suwałki” (tłum. “Utworzenie Transgranicznego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Suwałkach”). Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) Programu Współpracy Transgranicznej Litwa–Polska 2007-2013. Głównym celem projektu jest poprawa współpracy transgranicznej w obszarze rozwoju przedsiębiorczości, która w efekcie będzie miała bezpośredni wpływ na rozwój regionu pogranicza Polski i Litwy.