Świąteczna sesja Rady Miejskiej w Suwałkach

Także świąteczny charakter miała 3 sesja Rady Miejskiej w Suwałkach. 22 grudnia po ślubowaniu radnego Andrzeja Turowskiego, który zastąpił Łukasza Kurzynę, radni nadzwyczaj sprawie i zgodnie podejmowali uchwały.
Po zakończeniu sesji ksiądz moderator Jarema Sykulski odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta , Jadwiga Mariola Szczypiń, przewodnicząca Rady Miejskiej, poseł na Sejm RP Bożena Kamińska złożyli radnym życzenia. Harcerze hufca Suwałki przekazali światełko betlejemskie. Przy dźwiękach kolęd wykonywanych przez Studio Piosenki „Beciaki” radni łamali się opłatkiem i składali życzenia.
Mieszkańcy Suwałk otrzymali od radnych nie lada prezent pod choinkę na nowy 2015 rok. Radni bowiem na sesji zdecydowali, że nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki w Suwałkach. A i tak są one niskie.
W Suwałkach łączna cena wody i ścieków wynosi 6,91 zł za m3. Jak podaje portal www.cenawody.pl daje to Suwałkom 62 miejsce wśród 66 polskich miast na prawach powiatu. W tym przypadku im niższe miejsce tym lepiej. Średnia cena wody i ścieków w Polsce to 10,68 zł.
Przykładowo mieszkańcy Sejn płacą za wodę i ścieki 8,88zł, Ełku 8,93 zł, a Mikołajek aż 9,99zł. Oznacza to, że przeciętna rodzina z Sejn w ciągu roku za wodę zapłaci 248,22 zł, a Ełku 254,52 zł więcej niż ma to miejsce w Suwałkach.