Święto podlaskich przedsiębiorców

W piątek (5 września) odbył się VIII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku. Gościem specjalnym uroczystości był Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki. Został tez podpisany pakt o powołaniu Podlaskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji. Sygnatariuszem paktu jest również Urząd Miejski w Suwałkach, który reprezentował podczas tej uroczystości Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

01 Izba Przemysłowo Handlowa2Izba Handlowo-Przemysłowa w Białymstoku od lat działa na rzecz wspierania podlaskiego biznesu. Dlatego też wśród wielu podejmowanych przez Izbę działań, zmierzających do poprawy prowadzenia działalności gospodarczej w naszym regionie, znalazło się powołanie Podlaskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w ramach projektu prowadzonego przez Ministerstwo Gospodarki. Celem tej inicjatywy jest stworzenie sieci Centrów Arbitrażu i Mediacji w Polsce, a w przypadku naszego regionu powołanie Sądu Arbitrażowego przy Izbie Przemysłowo – Handlowej w Białymstoku. Prestiżu wydarzeniu dodała wizyta gościa specjalnego Wicepremiera RP Janusza Piechocińskiego, który wręczył certyfikaty poświadczające przystąpienie do Paktu.

Podczas uroczystości koncertowych doceniane są osoby i instytucje mające szczególne znaczenia dla rozwoju i promocji naszego regionu. Wyróżnienia przyznawane są artystom, działaczom, ale także inicjatorom wydarzeń i przedsiębiorcom, którzy budują pozytywny wizerunek Podlasia. W bieżącym roku Rada Izby postanowiła przyznać 11 statuetek „DUMA PODLASIA 2014”. Statuetkę otrzymał m.in. Henryk Owsiejew właściciel suwalskiej firmy MALOW SP. z o.o. Wyróżnienie przyznano za działania mające na celu  promocję podlaskiej oferty eksportowej z branży mebli metalowych na arenie międzynarodowej.

Wyróżniono też Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną za inicjowanie i realizację przedsięwzięć mających na celu rozwój i promocję potencjału inwestycyjnego województwa podlaskiego.