Trasa Wschodnia w Suwałkach z lotu ptaka. Widać już zarysy

Z końcem sierpnia rozpoczęły się prace nad budową i modernizacją czterech suwalskich ulic. Ich realizacja jest możliwa dzięki rekordowemu w historii Suwałk dofinansowaniu z Unii Europejskiej, sięgającemu aż 59 mln zł. Do października przyszłego roku mają zostać wykonane inwestycje drogowe, które pochłoną prawie 79 mln zł.

W przypadku poszczególnych inwestycji dofinansowanie wyniesie:

35 603 007,75 zł na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 653 (przebudowa ul. Sejneńskiej od granic administracyjnych miasta do torów wraz z budową odcinka od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata z mostem i tunelem pod torami)

Projekt obejmuje dwa zadania:

– Zadanie 1: przebudowa ul. Sejneńskiej usytuowanej w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 653 na odcinku o dł. ok. 1922 m tj. od ulicy Młynarskiej do granicy administracyjnej miasta Suwałki.

Inwestycję wykona Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. za kwotę 15.491.660,21zł.

– Zadanie 2: budowa nowej drogi klasy G na odcinku od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata (dł. 1.512,72m) wraz z budową tunelu pod linią kolejową Suwałki-Sokółka i mostu na rzece Czarna Hańcza, rozbudowa ulicy Utrata na odcinku od ul. Staniszewskiego do ul. Mereckiego oraz budowa odcinka ulicy Staniszewskiego (łącznik do Płociczna).

Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych EXPORT-PRIBEX Sp. z o.o. za kwotę 24.097.773,19zł.

13 257 505,54 zł na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 (przebudowa fragmentu ul. Leśnej od ul. Krakowskiej do ul. W. Polskiego wraz z budową odcinka od ul. W. Polskiego do ul. Utrata)

Inwestycję wykona Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. za kwotę 16.571.309,87zł.

10 312 317,19 zł na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 (odcinek od ul. Pułaskiego do ul. Północnej).

Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych EXPORT-PRIBEX Sp. z o.o. za kwotę 12.889.753,99zł.

Na filmie, wykonanym na zlecenie portalu suwalki24.pl przez suwalską firmę R&P New Media w technologii o najwyższej rozdzielczości 4K, na poszczególnych odcinkach budów widać już zarysy dróg.