Ulice Leśna i Sejneńska – niebawem koniec inwestycji

Dwie duże inwestycje drogowe warte ponad 30 mln zł, na które Miasto Suwałki pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej zakończą się w  tym roku. Chodzi tu o budowę ul. Leśnej z przebiciem do ul. Utrata oraz przebudowę ul. Sejneńskiej.

Inwestycje są możliwe dzięki dofinansowaniu, które na realizację tych inwestycji pozyskało Miasto Suwałki. Ogólnie przez ostatnie 4 lata Władze Suwałk pozyskały ponad 130 mln zł z Unii Europejskiej na różne projekty - zarówno inwestycyjne jak i tzw. "miękkie".

Ulicę Leśną wykonuje Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o., za kwotę 16.571.309,87. Dofinansowanie tej inwestycji środkami z Unii Europejskiej to: 12.462.950,32.

Obecnie poniesione nakłady na te zadanie to: 9 010 983,45  zł. Prace zgodnie ze stanem na koniec lipca są zaawansowane na 64%. Zgodnie z umową inwestycja powinna zakończyć się do 1 września tego roku. Jednak z uwagi na nieplanowane roboty dodatkowe, które przy tego typu dużych zadaniach, są rzeczą normalną postanowiono wydłużyć termin o miesiąc. Prace będą musiały zatem zakończyć się do końca września.

Obecnie widać, że są już gotowe obrysy całej drogi oraz ułożone warstwy asfaltów, trwają prace nad budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi z ul. Wojska Polskiego oraz przy budowie ronda na ul. Utrata. Układane są chodniki. - Ulica powstaje w dobrym tempie i będzie to świetna alternatywa dla osób podróżujących do fabryk położonych w SSSE przy ul. Raczkowskiej. Będzie to też świetny dojazd do węzła Suwałki Południe naszej obwodnicy – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Ulicę Sejneńską wykonuje ta sama firma czyli Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe sp. z o.o., za kwotę 15.491.660,21 zł. Obecnie poniesione nakłady to: 6 020 051,84 zł. Prace zgodnie ze stanem na koniec lipca są zaawansowane na 53%. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się 1 października. Tu jednak też z powodu robót dodatkowych ten termin ulegnie delikatnemu wydłużeniu.

A dziś zapraszamy Państwa do oglądania zdjęć z budowy ul. Leśnej na których widać, że całość jest już na końcowym etapie realizacji.