Umowa na kolejną ulicę

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Wiesław Stelmach, Skarbnik Miasta podpisali dziś umowę na budowę ulicy Krakowskiej z firmą „Przedsiębiorstwo Budowlano – Remontowe B Complex” z Suwałk. Inwestycja, warta jest 1 600 925 zł z czego 1 243 326,61 zł to dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007-2013.

Polska Litwa

Zadanie inwestycyjne: „Budowa infrastruktury strefy przemysłowej Papiernia w Suwałkach – II etap” polegające na budowie ul. Krakowskiej wraz z sięgaczem w strefie przemysłowej Papiernia w Suwałkach ma na celu zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej obszaru transgranicznego poprzez stworzenie infrastruktury drogowej w miejscu potencjalnego lokowania inwestycji produkcyjnych i usługowych.

- Jest to kontynuacja projektu sprzed kilku lat, w ramach, którego wybudowano ulicę Leśna przy której dziś z powodzeniem prowadzi swoją działalność gospodarczą kilkanaście firm – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkNowa inwestycja powinna przyczynić się do powstania kolejnych zakładów pracy tym miejscu – dodaje Prezydent Suwałk.

Ulica Krakowska zostanie wybudowana na odcinku od ulicy Leśnej do ulicy Warszawskiej. Jej długość to 542,95 m a szerokość drogi to 7 m. Wybudowany zostanie również sięgacz ulicy Krakowskiej o długości 140 m i szerokości 6,0 m. Planuje się również wykonanie oświetlenia ulicznego, budowę parkingów, a także wpustów ulicznych i przykanalików o łącznej długości 160 m w celu odwodnienia nawierzchni ulicy. Cała inwestycja zakończy się 31 października 2014 roku.