Włócznie Jaćwingów wręczone

W dużej sali Suwalskiego Ośrodka Kultury zostały rozdane Włócznie Jaćwingów – czyli doroczne nagrody Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk wręczane za specjalne zasługi oraz osiągnięcia. W tym roku ta prestiżowa nagroda miała aż 7 laureatów.

W wydarzeniu wzięli m.in. Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, Poseł na Sejm RP Bożena Kamińska Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

- Spotykamy się jak co roku by uhonorować osoby,  instytucje czy stowarzyszenia za specjalne osiągnięcia czy sukcesy, które odniosły roku ubiegłym – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przed wręczeniem Włóczni Jaćwingów – W tym roku specjalna kapituła składająca się z laureatów tej nagrody wskazała kto ich zdaniem zasłużył na tę nagrodę. Ja ich propozycje oczywiście zaakceptowałem – dodał Prezydent Suwałk.

Poniżej prezentujemy listę oraz charakterystykę nominowanych osób i instytucji, które otrzymały to wyjątkowe wyróżnienie.

Czesław Renkiewicz, Prezydnt Suwałk wręcza włócznię Adamowi Galasowi Czesław Renkiewicz, Prezydnt Suwałk wręcza włócznię Adamowi Galasowi

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za innowacyjną działalność gospodarczą, jakość wytwarzanych produktów służących komfortowi konsumentów oraz za wspieranie kultury i sportu otrzymał: Pan Adam Galas, właściciel firmy SALAG Sp. z o.o. Sp. k. w Suwałkach.

Jarosław Zieliński, Wiceminister MSWIA oraz Elżbieta Cipielewska Jarosław Zieliński, Wiceminister MSWIA oraz Elżbieta Cipielewska

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za wieloletnią aktywną działalność na rzecz środowiska osób chorych na cukrzycę otrzymała: Pani Elżbieta Cipielewska, lekarz medycyny – specjalista diabetolog.

Zdzisław Przełomiec, Przewodnicący Rady Miesjkiej w Suwałkach wreczył włócznie Szkole Podstawowej "Bajka" Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach wręczył włócznie Szkole Podstawowej "Bajka"

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za łączenie edukacji i intensywnej terapii dzieci i młodzieży z różnymi problemami rozwojowymi otrzymała: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa BAJKA w Suwałkach.

Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski i Dariusz Ułanowicz, Prezes SALOS Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski i Dariusz Ułanowicz, Prezes SALOS

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za działalność wychowawczą dzieci  i młodzieży poprzez sport otrzymało: Stowarzyszenie Lokalnej Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”.

Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego wręczyła Włócznię Elżbicie Niedziejko Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego wręczyła Włócznię Elżbiecie Niedziejko

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za wkład w rozwój turystyki i promocję produktu turystycznego Suwałk i Suwalszczyzny otrzymała: Pani Elżbieta Niedziejko, prezes Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej w Suwałkach.

Wojciech Winnik, Prezes "Ślepska Suwałki" Wojciech Winnik, Prezes "Ślepska Suwałki"

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta  za osiągnięcie najlepszego w historii klubu wyniku w rozgrywkach w piłce siatkowej mężczyzn budząc dumę i uznanie mieszkańców „Pogodnych Suwałk” otrzymał: Miejski Klub Sportowy ŚLEPSK SUWAŁKI.

Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk i przedstawiciele Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk i przedstawiciele Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za promocję tradycyjnego rzemiosła polskiego, ochronę ginących zawodów oraz edukację zawodową młodzieży otrzymuje: Cech Rzemieślników  i Przedsiębiorców w Suwałkach.

W trakcie gali „Włóczni Jaćwingów” miały miejsce również prezentacje artystyczne uczestniczek pracowni Suwalskiego Ośrodka Kultury. Całość uświetnił koncert Stanisław Soyki z orkiestrą AUKSO.