Za osiedlem Polna powstanie nowa droga

Miasto Suwałki poszukuje wykonawcy drogi, która będzie biegła wzdłuż osiedla Polna i docelowo połączy ul. Sportową z ul. Utrata. Droga stanowić będzie dojazd do nowo powstającego osiedla mieszkaniowego pomiędzy tymi ulicami oraz zupełnie nowe połączenie Miasta Suwałki na linii wschód-zachód.

Zamówienie, które zostało podzielone na dwie części dot. budowy fragmentu nowej drogi z kompletną infrastrukturą oraz przebudową części ul. Sportowej, na której powstanie również nowe rondo. Droga pobiegnie po nasypie. Inwestycja będzie dość skompilowana z uwagi na uwarunkowania geologiczne w miejscu, po którym będzie budowana.

Ze szczegółami przetargu można zapoznać się TUTAJ.

Całe zamówienie jest podzielone na różne terminy wykonania. Ostatecznie wszystkie prace mają być zakończone do 30 września 2019 roku. Oferty w przetargu można składać do 27 marca 2018 roku.

Środki na realizację tej inwestycji zostały zabezpieczone w budżecie Miasta Suwałki na ten rok. W całości partycypować będzie suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Swój udział w finansowaniu budowy drogi będzie miała również firma deweloperska, która buduje osiedle pomiędzy ulicami Utrata i Sportowa.