Aktualności

Zdaniem Prezydenta

Od kilku lat Suwałki są wielkim placem budowy. Delegacje z naszych zagranicznych miast partnerskich, które odwiedzają Suwałki na przykład przy okazji Dni Suwałk - Jarmarku Kamedulskiego, zawsze podkreślają, że Suwałki z każdym rokiem zmieniają się nie do poznania.

Jedną z ważnych inwestycji, która właśnie trwa w naszym mieście jest rozpoczęta gazyfikacja miasta. Właśnie otrzymałem szczegółowy harmonogram prac związany z budową sieci gazowniczej w Suwałkach.

Na obrzeżach miasta przy ulicy Bakałarzewskiej powstaje stacja regazyfikacji gazu LNG. Stamtąd gaz popłynie w kierunku osiedla Północ ulicami Mieszka I, Jagiełły, 23- października, Sikorskiego, Bulwarową, Pułaskiego i Nowomiejską. Gaz popłynie też w kierunku Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicami Buczka, Leśną i Hubala. Na tych ulicach sieć będzie gotowa do końca 2013 roku.

Z gazu korzystać będą mogli też mieszkańcy osiedla Polna, którzy mieszkają przy ulicach, Mereckiego, Polnej, Bielickiego, Górnej, Wiejskiej, Mechaników, Energetycznej, Rolniczej, Robotniczej, Budowlanej i Żniwnej. Na tych ulicach sieć będzie gotowa do połowy przyszłego roku. Ale nie tylko tam. Również do połowy przyszłego roku sieć gazowa powstanie na ulicach: Zastawie, Trzydziestolecia PRL, Partyzantów i Kosynierów, a także na osiedlu Kolejowym przy ulicach Podhorskiego, Kolejowej, Świerkowej i Lipowej.

Mieszkańców tych osiedli już teraz zapraszam by zgłaszali się do Rejonu Dystrybucji Gazu w Suwałkach przy ulicy Nowomiejskiej 7. Tam można pytać o szczegóły związane z przyłączem do sieci.

Gazyfikacja Suwałk to ważna inwestycja zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i ekologicznego. Możliwość zasilania gazem to alternatywa dla innych źródeł energii. W procesie spalania gazu wytwarza się 60% mniej dwutlenku węgla niż w przypadku paliw kopalnych.

Całą inwestycję realizuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Dzięki temu przedsięwzięciu Suwałki staną się jeszcze bardziej  przyjaznym miejscem do życia i inwestowania.

Czesław Renkiewicz

Prezydent Miasta Suwałki

12
Sierpień