Znamy wyniki ankiety „Mój Pomysł na Suwałki”

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zaprezentował w piątek (27 lipca) wyniki głosowania Suwalczan w ankiecie „Mój Pomysł na Suwałki”. Udział w niej wzięło ogólnie 1379 osób. Głosy przez internet oddało 509 ankietowanych. Ankieta potrzebna była by przystąpić do aktualizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Suwałk na lata 2014-2020 ale także poznać pomysły Suwalczan na rozwój naszego miasta.

- Ta ankieta była dobrym pomysłem. Przede wszystkim potwierdziła to, że mieszkańcy dobrze oceniają kierunek rozwoju Suwałk, a nasze pomysły są pozytywnie odbierane. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy poświecili swój czas by wypełnić tę ankietę  – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Ankieta też w kilku miejscach mnie osobiście zaskoczyła. Dość wysoka ocena dla pomysłu budowy  lokalnego lotniska w Suwałkach świadczy o tym, że mieszkańcy Suwałk mają ambicje by ich miasto posiadało taką infrastrukturę. Ankieta też jednoznacznie określiła, że nie duża grupa mieszkańców jest za całkowitą likwidacją strefy płatnego parkowania oraz wskazała tendencje, że w przyszłości musimy większy nacisk położyć na działania ekologiczne i rozwój terenów zielonych oraz rekreacyjnych – podsumował Prezydent Suwałk.

Ankieta składała się z następujących dziedzin funkcjonowania miasta Suwałki:

1. Jakość życia
  2. Kultura, sport i rekreacja
  3. Przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy
  4. Transport i infrastruktura techniczna
  5. Inne projekty – propozycje mieszkańców
  6. Funkcjonowanie stref parkowania
  7. Ocena rozwoju Suwałk
  8. Ocena realizacji zadań przez samorząd

Wyniki głosowań można poznać klikając w poniższe ilustracje.