40 wniosków do Włóczni Jaćwingów

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez dwie godziny rozpatrywała we wtorek – 27 czerwca Kapituła Konkursu. W obradach uczestniczył Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przypomnijmy, że ,,Włócznie Jaćwingów” przyznawane są od 2003 roku. Nagroda promuje wybitne osiągnięcia i sukcesy oraz zasługi dla Miasta Suwałk w danym roku we wszystkich dziedzinach życia publicznego. Wyróżnienie jest indywidualne lub zespołowe, przyznawane osobom fizycznym, prawnym i innym podmiotom.

Od dwóch lat można również zgłaszać wnioski o nagrodę dla przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą na terenie Suwałk, którego nagradzane produkty lub usługi są przedmiotem własnej działalności i cieszą się uznaniem konsumentów.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w sierpniu podczas Dni Suwałk.