Aktualności

Bezpieczne wakacje 2017

Wygląda na to, że dzieci i młodzież szkolna w końcu doczekają się prawdziwych wakacji. Tak wskazują synoptycy, których prognozy dają nadzieję na ciepłe i słoneczne dni, a więc i na upragniony wypoczynek nad wodą. Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z Suwalskim WOPR-em, Komendą Miejską Policji, Państwową Strażą Pożarną, Państwowym Inspektoratem Sanitarnym oraz Strażą Miejską przygotowali piknik edukacyjny pn. „Bezpieczne wakacje 2017”. Akcja ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież jak również dorosłych Dlatego też podczas pikniku, który odbędzie się dziś w godz. 10:00-12:00 nad Zalewem Arkadia nie zabraknie pokazów ratownictwa wodnego w wykonaniu Suwalskiego WOPR-u i Państwowej Straży Pożarnej jak również działań profilaktycznych związanych z bezpiecznym odpoczynkiem, które poprowadzą ww. partnerzy wydarzenia. Przewidziane są również konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą.

 

O tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje” można powiedzieć: „do trzech razy sztuka”. Z uwagi na kapryśną tego lata pogodę termin pikniku zmieniany był już dwukrotnie. Wszystko wskazuje na to, że tym razem zaplanowane działania, jakże ważne z punktu widzenia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, uda się przeprowadzić przy pięknej, letniej pogodzie.

 

Wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz wypoczywających na Suwalszczyźnie turystów zapraszamy na godz. 10:00 na Zalew Arkadia.

20
Lipiec