CIT z certyfikatem

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach w dniu 20 września br. otrzymało od Polskiego Systemu Informacji Turystycznej najwyższy certyfikat z czterema gwiazdkami, który został przyznany na dwa lata, od września 2016 roku do września 2018 roku.

W dniu dzisiejszym Pani Ewa Beata Sidorek, Zastępca Prezydenta Suwałk, przekazała dokument pracownikom Centrum Informacji Turystycznej.

-Bardzo cieszy mnie fakt, że suwalskie Centrum jest na tak wysokim poziomie. Cztery gwiazdki to najwyższy stopień punktacji - podkreślała Pani Ewa Beata Sidorek.

Obecnie w Polsce mamy 424 certyfikowane punkty informacji turystycznej, a na Podlasiu jest ich 31. Przyznanie certyfikatu poprzedziło badanie jakości usług, m.in. kwalifikacje pracowników, dostęp do informacji non stop, dostęp do internetu czy znajomość języków obcych.

Poza Suwałkami, cztery gwiazdki otrzymały: Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie, Punkt Informacji Turystycznej Biebrzańskiego Parku Narodowego, Centrum Informacji Turystycznej Wigierskiego Parku Narodowego, Punkt Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu i Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku.

Nadanie kategorii równoznaczne jest z włączeniem danego punktu informacji turystycznej do sieci Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.