"Cztery Dni w mieście Alytus”

22-26 maja odbył się Międzynarodowy Projekt Fotograficzny "Cztery Dni w mieście Alytus”, w którym wzięło udział 9 uczestników z miast partnerskich Alytusa: Grodno (Białoruś) Walentina Sergej, Gennadij Sergej, (Łotwa) Liga Eglite, Ainars Valdovskis, oraz z Polski: Agnieszka Żerdecka, Tadeusz Parcej, Ewa Parcej (Opole), Suwałki: Beata Staniewicz, Jolanta Grabowska (Suwałki, Suwalska Grupa Twórcza).

Uczestników gościnnie przywitał oraz pożegnał mer miasta Jurgis Krasnickas.

Grupą przewodzili członkowie Fotoklubu miasta Alytus  - Stasys Šmigelskas, Darius Minsevičius, którzy pokazali uczestnikom atrakcyjne miejsca widokowe jak np. Góra Zamkowa, zwiedzili Muzeum Etnograficzne oraz Szkołę Rzemiosł, a także piękny ogród mistrza Bonsai – Kestutisa Ptakauskasa. Dodatkowych, silnych wrażeń dostarczył uczestnikom przelot samolotem nad miastem Alytus.

Profesjonalną opieką wszystkich uczestników otoczyła Loreta Gaižiuvienė, specjalistka d.s. Public Relations miasta Alytus.

W czasie pleneru odbywały się indywidualne pokazy uczestników, m in Agnieszki Żerdeckiej oraz Gennadija Sergieja, a także wernisaż fotografii Tadeusza Parceja. Na zakończenie odbyła się poplenerowa prezentacja fotografii w Ratuszu miasta.

Fotografie, które powstały podczas pleneru zostaną wykorzystane do publikacji przewodnika po mieście Alytus.