Dni Suwałk 2015

Zakończyły się obchody święta naszego miasta – Jarmark Kamedulski, Dni Suwałk 2015. Przez cały weekend mieszkańcy naszego miasta oraz goście mogli brać udział w szeregu wydarzeń. Punktem kulminacyjnym obchodów Dni Suwałk były sobotnie koncerty Haliny Młynkovej oraz zespołu Bracia, a także pokaz sztucznych ogni.

Otwarcie Jarmarku Kamedulskiego miało miejsce w sobotę. O godzinie 12.00 Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Anną Naszkiewicz, Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego oraz Sławomirem Szeszko, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej oficjalnie rozpoczęli obchody Dni Suwałk.

- Dziękuję Państwu, że w ponad trzydziestostopniowy upał jesteście Państwo z nami i chcecie wspólnie świętować Dni naszego miasta. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który zaprosił na szereg wydarzeń przygotowanych w ramach Jarmarku Kamedulskiego.

Jednym z nich było odsłonięcie Muralu z wizerunkiem Alfreda Wierusza Kowalskiego na ulicy, której jest patronem.

Projekt muralu został wybrany w głosowaniu internetowym przez mieszkańców Suwałk. Zagłosowało na niego 1112 osób – czyli prawie połowa wszystkich głosujących. Jego autorem jest mieszkaniec Jeleniewa - Aleksander Dżuń. W realizację muralu włączyło się Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma. Jego wymiary to 11 m szerokość i 33 wysokość, co daje razem 363 metry kwadratowe,
i czyni go prawdopodobnie największym muralem w województwie podlaskim.

Sobotnią część obchodów Dni Suwałk zwieńczyły koncerty Haliny Młynkovej, zespołu Bracia oraz pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę można było podziwiać zmagania sportowców. Na kortach przy stadionie lekkoatletycznym rozegrano turniej tenisa ziemnego, a nad zalewem Arkadia rywalizowali siłacze. Wieczorem Wigry Suwałki pokonały w meczu ligowym drużynę Rozwój Katowice 4:0.

W Suwalskim Ośrodku Kultury zaprezentował się z kolei Kabaret pod Wyrwigroszem.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Suwałkach, DwuTygodnik Suwalski, Radio 5