Dywan jak u babci

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza uczniów klas I-VI szkół podstawowych z Suwałk i powiatu suwalskiego do udziału w konkursie plastycznym "Suwalskie dywany". Prace można nadsyłać do 30 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Celami konkursu są: promowanie folkloru i kultury ludowej Suwalszczyzny w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga; propagowanie czytelnictwa; rozwijanie wyobraźni i uzdolnień plastycznych najmłodszych.

Aby wykonać pracę konkursową wystarczy zaprojektować dywan dwuosnowowy na kartce papieru formatu A3 (jeden kolor będą stanowiły kształty i postaci, a drugi - kolor kartki). Ważne, żeby na kartce pojawiły się tradycyjne motywy zdobnicze Suwalszczyzny. Na odwrocie pracy należy dopisać: imię i nazwisko, wiek uczestnika konkursu, szkołę, klasę, dane opiekuna (imię, nazwisko, numer telefonu) i wysłać na adres: Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej, E. Plater 33 A, 16-400 Suwałki, z dopiskiem: „Dywan mojej babci”.
Na najlepszych autorów czekają nagrody, których fundatorami są: Miasto Suwałki, Starostwo Powiatowe w Suwałkach i Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Więcej informacji pod numerami telefonów: (87) 565-62- 46 wew. 13, 15, 17, pod adresem e-mail: metodyka@bpsuwalki.pl lub na stronie internetowej biblioteki www.bpsuwalki.pl.