Europejski Dzień Bez Samochodu w Suwałkach

Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz zaprasza wszystkich mieszkańców w niedzielę  18 września 2016 r.  na  coroczny „Dzień Bez Samochodu" w Suwałkach.

Program tegorocznych obchodów „Dnia Bez Samochodu” przewiduje:

1. PRZEJAZD ROWEROWY z parkingu przy markecie Kaufland do Parku Konstytucji 3 Maja (zbiórka uczestników o godzinie 9:45)
  2. MINIFESTYN w Parku z wieloma atrakcjami. Lista atrakcji z roku na rok jest coraz dłuższa
    i ciekawsza. W tym roku przewidziano m.in.:

- gry i zabawy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży,

- quiz wiedzy dla dorosłych z nagrodami,

- zabawy z animatorem (skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane),

- regulację rowerów przez specjalistów,

- szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

- bezpłatne znakowanie rowerów (na podstawie dokumentu zakupu roweru),

- badanie ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Poznaj szczegółowy scenariusz imprezy

Trasa-przejazdu - poznaj szczegóły

trasa-przejazdu

UWAGA!!!

W tym roku uczestnicy przejazdu wezmą udział w losowaniu TRZECH ROWERÓW ufundowanych przez Prezydenta Miasta Suwałk. W losowaniu zwycięzców wezmą udział losy, które uczestnicy przejazdu otrzymają pod Kauflandem i wypełnione wrzucą do skrzynki w Parku. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, tj. legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Odbiór nagród nastąpi bezpośrednio po losowaniu.

Poznaj regulamin loterii

Oprócz tego w Dniu Bez Samochodu przewidziano darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Pamiętajmy, że samochód ma alternatywę !!!

Wybierajmy rower lub autobus.

Pomysł obchodzenia Europejskiego Dnia Bez Samochodu narodził się we Francji w 1999 r. Do Polski dotarł w 2002r., a w Suwałkach organizowany jest od 2004 r. Organizatorem imprezy jest Prezydent Miasta Suwałk.