Jaki będzie jubileuszowy SBF 2017?

W czwartek (23 marca) na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Suwalskim Ośrodku Kultury zostały zaprezentowane szczegóły dotyczące tegorocznego Suwałki Blues Festivalu, który odbędzie się już po raz dziesiąty. Informację przekazali: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Bożeną Kamińską, dyrektor SOK oraz Bogdanem Topolskim, dyrektorem artystycznym SBF. W tym roku fani bluesa bawić się będą w Suwałkach w dniach 6-9 lipca. Pierwsza nowość ! W tym roku aż 3 dni trwać będą koncerty na scenach głównych w centrum Suwałk.

- Chcemy ten festiwal rozwijać. Dlatego rok temu wydłużyliśmy imprezę o 1 dzień. A teraz z okazji 10-lecia koncerty w centrum Suwałk potrwają aż do niedzieli. Mam nadzieję, że to dla wszystkich Suwalczan oraz setek fanów bluesa odwiedzających nasze miasto będzie czymś naprawdę wyjątkowym  – poinformował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk Jednak zanim będziemy świętować 10-lecie skupiamy się na tegorocznej edycji, w której organizacji wspomaga Miasto specjalnie powołana w tym celu Rada Artystyczna. Osoby należące do Rady są gwarantem tego, że SBF stoi na najwyższym możliwym poziomie – dodał Prezydent Suwałk.

- Suwałki Blues Festival 2017 to 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe oraz koncerty na kameralnych scenach w centrum Miasta, a na nich 11 koncertów plenerowych głównych, 15 koncertów plenerowych, 10 koncertów klubowych, 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2018 konkursu zespołów w nowej formule, podczas którego uznane w środowisku bluesowym zespoły powalczą o kwalifikacje do European Blues Challenge 2018 – wymieniała Bożena Kamińska, dyrektor SOK.

W Suwałkach wystąpi ponad 35 zespołów, ponad 200 muzyków m.in.  z USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Litwy i Polski. Będą tradycyjne śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam session.

Bogdan Topolski dyrektor atystyczny SBF przedstawił szczegółowo jakie główne gwiazdy Bluesa zawitają w tym roku do Suwałk. Będą to:

THE ORIGINAL BLUES BROTHERS BAND (USA)
DOYLE BRAMHALL II (USA)
DŻEM (PL)
JOE LOUIS WALKER (USA)  FANTASTIC NEGRITO (USA)

RICK ESTRIN & THE NIGHTCATS (USA)  KING KING (UK)

EDDIE ANGEL (UK)  NOCNA ZMIANA BLUESA & JAN BŁĘDOWSKI (PL)

MIKE ANDERSEN (DK)  EDDIE MARTIN BLUES BAND (UK/PL)
MARTYNA JAKUBOWICZ & PRZYJACIELE (PL)

THOM & THE TONE MASTERS (FR)  JAN GAŁACH BAND (PL) HOT WATER  (PL)
TOM PORTMAN TRIO (IE)  PIOTR NOWAK (PL)  ELA DĘBSKA (PL)   CHEAP TOBACCO  (PL)
MAKAR & CHILDREN OF THE CORN  (PL)   BELKIN & SOCHINAS BLUES DUO (LT)
 ROLL & TUMBLE BLUES DUO (PL/DE)    ANDY ABRO BAND (LT)   GENERAL SOUND (PL)
 DANNY BOY EXPERIENCE (PL) HENDRIX RESURRECTION (PL)  MR. BIG JACK (PL)
i inni

KONCERT OTWARCIA – 6 lipca 2017 r.
JAN CHOJNACKI PRZEDSTAWIA - BIELSZY ODCIEŃ BLUESA LIVE
wystąpią: MARTYNA JAKUBOWICZ & PRZYJACIELE (PL), JAN GAŁACH BAND (PL)
transmisja na antenie Programu 3 Polskiego Radia

POLISH BLUES CHALLENGE 2018 – 8 lipca 2017 r.
do zdobycia: kwalifikacja do European Blues Challenge 2018 oraz Grand Prix Suwałki Blues Festival
nagroda Prezydenta Miasta Suwałk - statuetka wraz z nagrodą pieniężną

ZAPRASZAJĄ:
organizatorzy: MIASTO SUWAŁKI, SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
współorganizator:  FUNDACJA SUWAŁKI BLUES FESTIVAL
patronat honorowy: AMBASADA GRECJI W POLSCE,  AMBASADA REPUBLIKI NIEMIEC W POLSCE, AMBASADA FRANCJI W POLSCE, WOJEWODA PODLASKI BOHDAN PASZKOWSKI, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO JERZY LESZCZYŃSKI, PREZYDENT MIASTA SUWAŁK CZESŁAW RENKIEWICZ
sponsor główny: FABRYKI MEBLI FORTE S.A.
sponsorzy: PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ W SUWAŁKACH SP. Z O.O., RESO EUROPA SERVICE, PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZAZJI W SUWAŁKACH SP. Z O.O., KOMPANIA PIWOWARSKA S.A. – PRODUCENT PIWA TYSKIE GRONIE 14-DNIOWE
partnerzy: SABO Sp. z. o.o.
generalny patronat medialny: PROGRAM TRZECI POLSKIEGO RADIA, STRÖER MEDIA
patronat medialny: POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK, KWARTALNIK TWÓJ BLUES, SERWIS BLUESONLINE.PL, PODLASKI PORTAL INFORMACYJNY WROTAPODLASIA.PL, DZIENNIK INTERNETOWY NIEBYWALESYWALKI.PL, SUWALSKI DZIENNIK INTERNETOWY SUWALKI24.PL, DWUTYGODNIK SUWALSKI, GAZETA WYBORCZA BIAŁYSTOK, PORTAL BIAŁYSTOK WYBORCZA.PL, SUWALSKI SERWIS INFORMACYJNY SUWALKI.INFO, SERWIS INFORMACYJNY SUWALKING.PL, BAYER MEDIA
wspierają nas: PORTAL TURYSTYCZNY SUWALSZCZYZNA.COM.PL
festiwale partnerskie: NOTODDEN BLUES FESTIVAL (NO), BAY CAR BLUES FESTIVAL (FR)