Jaki będzie SBF 2016?

Za nami już 8 edycji Suwałki Blues Festivalu. Dziś na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Suwalskim Ośrodku Kultury zostały zaprezentowane szczegóły dotyczące tegorocznego święta bluesa w naszym mieście. Informację przekazali: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Bożeną Kamińską, dyrektor SOK, Janem Chojnackim z Rady Artystycznej SBF oraz Bogdanem Topolskim, dyrektorem artystycznym SBF. W tym roku fani bluesa bawić się będą w Suwałkach w dniach 7-10 lipca. Pierwsza nowość ! W tym roku festiwal będzie dłuższy o 1 dzień.

- Chcemy ten festiwal rozwijać. Dlatego wydłużamy imprezę o 1 dzień. W Przyszłym roku odbędzie się 10-lecie tej imprezy i na tę edycję przyszykujemy coś naprawdę wyjątkowego  – poinformował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk Jednak zanim będziemy świętować 10-lecie skupiamy się na tegorocznej edycji, w której organizacji wspomaga Miasto specjalnie powołana w tym celu Rada Artystyczna. Osoby należące do Rady są gwarantem tego, że SBF stoi na najwyższym możliwym poziomie – dodał Prezydent Suwałk.

- Suwałki Blues Festival 2016 to 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe oraz koncerty na kameralnych scenach w centrum Miasta, a także śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam session – wymieniał Bogdan Topolski dyrektor atystyczny SBF.

Jan Chojnacki należący do Rady Artystycznej SBF przedstawił szczegółowo jakie główne gwiazdy Bluesa zawitają w tym roku do Suwałk. Będą to:

WARREN HAYNES THE ASHES & DUST (USA)

WAGLEWSKI FISZ EMADE (PL) THE DELTA SAINTS (USA)

AYNSLEY LISTER (UK) WILLE & THE BANDITS (UK)
RON SAYER JR. & CHARLOTTE JOYCE (UK)

PAUL JONES & DAVE KELLY (UK)

STANLEY BRECKENRIDGE (USA) & JAZZ BAND BALL ORCHESTRA (PL)

WOLF MAIL BAND (CAN/PL) ELIANA CARGNELUTTI (IT)

THE BLUES OVERDRIVE (DK) PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR (PL)

LATVIAN BLUES BAND (LV) BACK TO THE ROOTS (FR)
KEEGAN McINROE (USA) & THE ROAD BAND (LT)

JJ BAND (PL)  TORTILLA (PL)   HIGHWAY (PL) ØYTTERBØ & FREDRICK KAASA (NO)
JOHNNY B’BEAST (LV)   FULL HOUZE (GR)   KRAKÓW STREET BAND (PL)
PIERLUIGI PETRICCA (IT)   BUSKIN’ JACK & GREEN COMPANY (PL)
THE BUTCHERS (SL)  THE LOST BOYS (GR)

JUTAS & BUKARTAS BLUES DUO (LT)   BREAKMASZYNA (PL)   NADMIAR  (PL)    DRUNK LUMB (PL)
SLOW RIDE (PL)  BELKIN BLUES DUO (LT/USA)   TWO TIMER (PL)  ACOUSTIC BOOGIE (PL/UK)
MAKAR & CHILDREN OF THE CORN (PL)   EAST EARTH BAND (PL)   BANG ON BLUES (PL)
NIGHT COME (PL)  SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA (PL)   SUWAŁKI GOPEL CHOIR (PL)

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym koncert otwarcia w Suwalskim Ośrodku Kultury transmitowany będzie na falach Polskiego Programu Radiowej „Trójki” w audycji „Bielszy odcień bluesa”.

Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Suwałki Blues Festivalu: http://suwalkiblues.com/pl/