Języki mniejszości narodowych

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zachęca wszystkich do wspierania obecności języków mniejszościowych i języka kaszubskiego w codziennym życiu, natomiast użytkowników tych języków do pełniejszego korzystania z obowiązujących przepisów chroniących i wspierających języki mniejszościowe.

Otwarty list trafił do wielu instytucji publicznych. Pan Stanisław Huskowski, z upoważnienia Ministra Administracji i Cyfryzacji, w swoim piśmie podkreśla: " Kultura mniejszości narodowych i etnicznych oraz język Kaszubów są nieodłącznym bogactwem naszej wspólnej Ojczyzny. Niezwykle istotną częścią tego bogactwa są języki, które od wieków rozbrzmiewają na naszej ziemi obok języka polskiego".

Zachęca również do zapoznanie się z przekazanymi opracowaniami znajdującymi się na stronie Ministerstwa http://mniejszosci.narodowe.mac.gov.pl/

"Wspierając zachowanie i rozwój tych języków pomagamy zachować bogactwo kulturowe naszego kraju. Dajemy również dowód wielowiekowej tolerancji, jaką Rzeczypospolita szczyciła się w Europie i świecie".