Juwenalia 2018

Juwenalia studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędą się w najbliższy weekend w Suwałkach.

1 czerwca

Tego dnia Park Konstytucji 3 Maja zamieni się muzyczną strefę. Od godz. 16.00 na wszystkich będą czekały pokazy taneczne i akrobatyczne, konkursy z nagrodami i przede wszystkim muzyka. Na scenie wystąpią: DENSI, AFTER PARTY, JAMAL oraz C-BOOL. Poza tym DOTYK z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz grupa MOVEMENT z Gdańska. O godz. 20.00 klucze do symbolicznych bram miasta wręczy studentom Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Wstęp wolny.

2 czerwca

Kolejny dzień upłynie pod znakiem sportu. Studenci i przyjaciele PWSZ pobiegną w BIEGU AKADEMICKIM na 3,5 km w ramach debiutów na RESO 10,5 Miejskim Święcie Biegania. Na Placu Marii Konopnickiej w strefie PWSZ będzie można zbadać poziom cukru, zmierzyć ciśnienie czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Natomiast schody siedziby suwalskiej uczelni przy ul. Noniewicza zamienią się w strefę kibica z muzyką na żywo!

3 czerwca

Ostatni dzień Juwenaliów to Piknik rodzinny. "PWSZ dzieciom" to akcja organizowana wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, a jednocześnie zwycięski projekt Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. W godzinach 12.00 - 18.00 w Parku Konstytucji 3-go Maja na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji. Będą muzyczne i taneczne występy, spektakl teatralny, pokaz iluzji, liczne konkursy z nagrodami oraz cztery wyjątkowe strefy (nauki, sportu, zabawy oraz parkour). Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Honorowy Patronat nad juwenaliami sprawuje Prezydent Miasta Suwałk.