Kartki z historii Suwałk

Etiuda teatralna „Kartki z historii Suwałk” rozpoczęła dziś Dni Suwałk. Widowisko historyczne miało przybliżyć zebranej w Parku Konstytucji 3 Maja publiczności miasto z czasów XIX w. Na scenie muszli koncertowej pojawiły się postacie, które odegrały w rozwoju Suwałk znaczące role. Byli między innymi Państwo Noniewiczowie czy Kazimierz Górnicki – pierwszy nauczyciel rysunku Alfreda Wierusza-Kowalskiego.

Pierwszy dzień świętowania zakończył koncert zespołu The Fret na placu Marii Konopnickiej. Jutro (05.08) kolejne wydarzenia w ramach święta miasta. W Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się gala wręczenia nagród prezydenta Suwałk – ,,Włóczni Jaćwingów”. Natomiast w sobotę od godziny 11:00 ,,Imieniny ulicy Noniewicza” – gry, zabawy, warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi na placu Marii Konopnickiej i odsłonięcie muralu przy ulicy Noniewicza 87. Wieczorem na scenie ustawionej na ulicy Kościuszki wystąpią Margaret i Golec uOrkiestra. Dodatkowo w sobotę i w niedzielę w Parku Konstytucji 3 Maja czynny będzie jarmark rękodzieła, lokalnych wyrobów artystycznych i przysmaków kuchni regionalnej pod wspólną nazwą Jarmark Kamedulski.