„Kulturalne” nagrody i stypendia

W Suwalskim Urzędzie Miejskim odbyła się dziś uroczystość wręczenia stypendiów Miasta Suwałki oraz nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami. Wokalistka Anna Stankiewicz oraz artystki Marta Taraszkiewicz i Olga Wielogórska to tegoroczne stypendystki, zajmujące się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Z kolei 13 osób i zespołów otrzymało od Czesława Renkiewicza nagrody.

45 tysięcy złotych – łączną pulę, którą zarezerwowano na stypendia Miasta Suwałki – zostanie przeznaczonych na:

• projekt muzyczny „Chrońmy dzieci”, który zrealizuje Anna Stankiewicz
  • Projekt w dziedzinie plastyki: „Suwalskie kobiety w malarstwie – piękno zwyczajności”, którego autorkami będą: Marta Taraszkiewicz i Olga Wielogórska.

Na nagrody przeznaczono łącznie 26 tysięcy złotych. Otrzymają je następujące osoby i zespoły:

• Filip Szczepkowski – uczeń - nagroda 1000 zł
  • Michalina Łabacz – aktorka - 1.000 zł
  • Kamila Sacharzewska – uczennica - 1.000 zł
  • Jakub Walendykiewicz – uczeń - 1.000 zł
  • Aleksandra Nowosadko - uczennica - 2.000 zł
  • Ireneusz Sewastianowicz - pisarz - 2.000 zł
  • Andrzej Zujewicz – plastyk - 2.000 zł
  • Magdalena Wołowska – Rusińska – kustosz - 3.000 zł
  • Studio Piosenki „Beciaki” prowadzone przez M. L. Zborowskiego –Weychmana - 2.000 zł
  • Zespół tańca nowoczesnego „Dotyk” z SOK - 2.500 zł
  • Zespoły taneczne FLEX i FLEKSIK z SOK - 2.500 zł

Przyznane zostały również dwie nagrody jubileuszowe.

• Zbigniew Fałtynowicz – starszy kustosz - 4.000 zł
  • Dr Krzysztof Skłodowski – starszy kustosz - 4.000 zł

- Chciałbym serdecznie pogratulować tegorocznym stypendystom oraz osobom nagrodzonym za zaangażowanie w życie kulturalne Suwałk. Dzięki Wam Suwalczanie mogą obcować z różnego rodzaju wydarzeniami – podsumował dzisiejsze spotkanie Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Mam nadzieję, że dalej będziecie wszyscy pracować na rzecz rozpowszechniania szeroko rozumianej kultury w naszym mieście – dodał Prezydent Suwałk.