„Kulturalne” stypendia

Ignacy Ołów, Radosław Krupiński i zespół Fri Stejdż Band – to tegoroczni stypendyści Miasta Suwałki, zajmujący się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Wszyscy otrzymali dziś od Czesława Renkiewicza Prezydenta Suwałk stypendia, które przeznaczą na realizację swoich projektów.

- Tegoroczne stypendia mają olbrzymi związek z różnymi jubileuszami: 25 lat Cantileny oraz 30 lat PAcamera CLUB w Suwałkach  - rozpoczął spotkanie Prezydent SuwałkZ drugiej strony, wśród ważnych rocznic i osób od dawna działających w sferze suwalskiej kultury, dostrzegamy i stawiamy na młodość i alternatywę – dodał Czesław Renkiewicz.

45 tysięcy złotych – łączną pulę, którą zarezerwowano na stypendia Miasta Suwałki – zostanie przeznaczonych na:

• wydanie płyty z utworami a’cappella w wykonaniu Chóru Żeńskiego „Cantilena” pod dyrekcją dr. Ignacego Ołowia oraz z towarzyszeniem  Suwalskiej Orkiestry Kameralnej  pod dyrekcją dr. Kazimierza Dąbrowskiego.
  • stworzenie wystawy fotografii artystycznej  „XXX lat PAcamera CLUB w Suwałkach”  podsumowującej 30 lat klubu fotograficznego PAcamera w Suwałkach, którą zrealizuje Radosław Krupiński
  • na nagranie materiału na płytę z autorskimi utworami suwalskiego zespołu Fri Stejdż Bend pn. „Fri Stejdż Suwałki”.

- Chciałbym serdecznie pogratulować tegorocznym stypendystom za zaangażowanie w życie kulturalne Suwałk. Dzięki Wam Suwalczanie mogą wybierać, czy chcą posłuchać muzyki klasycznej, mocnego rockowego grania a może obejrzeć wystawę fotografii – podsumował Czesław Renkiewicz.