Aktualności

„Mój Podatek Suwałkom” – strona internetowa już działa

Zapraszamy Państwa do udziału w loterii „Mój Podatek Suwałkom” – rozlicz PIT w Suwałkach, w ramach której będzie można wygrać nagrody o łącznej wartości 30.000 zł!! Regulamin loterii oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.mojpodateksuwalkom.pl.

Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 1 marca i potrwa do 6 maja br. Wszyscy, którzy spełnią warunki i zgłoszą się do zabawy, będą mogli wygrać nagrody o łącznej wartości 30.000 zł w tym nagrodę główną – bon zakupowy o wartości 10.000 zł. Kolejna osoba wylosuje bon o wartości 4.000 zł., a następnych osiem osób bony zakupowe o wartości 2.000 zł każdy – wszystkie do zrealizowania w okresie roku w sieci ogólnokrajowych marketów RTV AGD.

Losowanie nagród odbędzie się 17 maja 2016 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego.

Regulamin loterii oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.mojpodateksuwalkom.pl

Dlaczego miejsce rozliczania podatku rocznego (PIT) jest tak ważne dla miasta ?

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Dla Suwałk to blisko 48%.

 - Wiemy, że w Suwałkach pracują i mieszkają osoby, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam trafia część ich podatku. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia nas wszystkich, nie trafiają do budżetu Suwałk – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkRozliczając swój podatek w mieście, w którym mieszkamy współfinansujemy: transport publiczny, edukację dzieci, utrzymanie zieleni, rekreację, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, nowe ścieżki rowerowe, budżet obywatelski, rozwój infrastruktury, ochronę zdrowia i inne ważne dziedziny funkcjonowania lokalnej społeczności – precyzuje Prezydent Suwałk.

Loteria skierowana jest do wszystkich suwalczan, którzy rozliczą deklarację podatkową PIT za 2015 rok w Suwałkach wskazując suwalski adres zamieszkania. Zarówno tych, którzy rozliczają się w Suwałkach od lat oraz tych, którzy zrobią to po raz pierwszy. Aby rozliczyć PIT w Suwałkach, nie trzeba być tu zameldowanym wystarczy, że mieszka się w Suwałkach i w swoim zeznaniu podatkowym wpisze się suwalski adres. Dla celów podatkowych (PIT) liczy się miejsce zamieszkania. Zameldowanie nie ma znaczenia.

Aby jednak wziąć udział w loterii i mieć szanse na wygraną, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, należy złożyć deklarację podatkową PIT za rok 2015 w suwalskim urzędzie skarbowym i wskazać Suwałki jako miejsce zamieszkania. Po drugie, od 1 marca do 6 maja 2016 roku zgłosić swój udział w loterii, wypełniając formularz na stronie internetowej mojpodateksuwalkom.pl lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny loteryjnej w Urzędzie Miejskim w Suwałkach ul. Mickiewicza 1 lub w siedzibie Urzędu Skarbowego ul. 1 Maja 2a.

Jeśli Suwałki są dla Ciebie ważne, jeśli tu jest centrum Twojej aktywności – tu mieszkasz, pracujesz, studiujesz, leczysz się, korzystasz z obiektów sportowo-rekreacyjnych, oferty kulturalnej – rozlicz swój PIT w Suwałkach i przekaż część swojego podatku na rozwój miasta. Możesz sam decydować, gdzie trafią Twoje pieniądze, a dzięki nim Suwałki będą rozwijały jeszcze szybciej.

Pamiętaj, wpisz suwalski adres w deklaracji podatkowej PIT już dziś i zgłoś udział w loterii w terminie od 1 marca do 6 maja 2016 r.

03
Luty