Muzyczne lato trwa

Na III Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Ars Musica”, pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałki oraz Starosty Powiatu Suwalskiego zaprasza w dniach 13-25 sierpnia Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach oraz współorganizatorzy. W programie festiwalu znalazły się zarówno koncerty, jak i warsztaty instrumentalne oraz wokalne, prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marlena Borowska.

I tak, V Ogólnopolskie seminarium barokowe dla wokalistów, klawesynistów, pianistów i instrumentalistów w dniach 13– 14 sierpnia poprowadzi Lilianna Stawarz. Zainteresowani sztuką aktorską mogą doskonalić swój warsztat podczas III Ogólnopolskiego seminarium sztuki aktorskiej pod kierunkiem Marka Cichuckiego. VIII Ogólnopolski kurs orkiestrowy poprowadzi Tomasz Radziwonowicz, a X Ogólnopolski kurs wokalny prof. Bogdan Makal.

Zwieńczeniem i uzupełnieniem warsztatów będą cztery koncerty.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 15 sierpnia, o godz. 19.00 w kościele pw. Chrystusa Króla, przy ul. Papieża Jana Pawła II. Wśród wykonawców znaleźli się: Marlena Borowska – sopran, Dmitry Grinikh - baryton oraz Sylwester Trojanowski – organy. Wstęp wolny.

W Koncercie kameralnym 23 sierpnia, o godz. 18.00 w sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach, przy ul. Noniewicza 83 zaprezentują się uczestnicy Kursu Wokalnego. Akompaniować im będzie rosyjska pianistka Marina Biełaszuk. Wstęp wolny.

Na Koncert wieczorny z udziałem Giorgi Todua – baryton, pianistki Mariny Biełaszuk oraz Orkiestry Kameralnej Kursu pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza trzeba przyjść 24 sierpnia, o godz. 18.00 również do sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach, przy ul. Noniewicza 83. Wstęp wolny.

Koncert finałowy odbędzie się 25 sierpnia, o godz. 18.00 na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wystąpią: Orkiestra Kameralna Kursu oraz Suwalska Orkiestra Kameralna Camerata dell’Arte pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, uczestnicy Kursu Wokalnego a także soliści: Cezarego Gójski – skrzypce i Marina Biełaszuk - basso continuo. Bilety na koncert finałowy w cenie 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (dla uczniów, studentów do lat 26, rencistów, emerytów). Kasa SOK czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10–18 oraz na dwie godziny przed każdą biletowaną imprezą (nie wcześniej, niż od godz. 8.00). Tel. 87 563 85 18.