Aktualności

"No to fest" - festiwal filmowy w Suwałkach

W dniach 27-29 lipca 2018 roku odbyła się druga edycja Festiwalu Filmowego no to fest.  Jest to nowe wydarzenie w naszym mieście, które zaczyna pączkować i zbierać pierwsze plony. Organizatorzy stawiając sobie za cel szerzenie kultury filmowej i integrację środowisk twórczych aranżują przestrzeń wymiany doświadczeń oraz dialogu twórców z całej Polski.

Podczas festiwalu można było uczestniczyć w darmowych pokazach filmowych, spotkaniach z twórcami, w filmowych warsztatach dla początkujących i w formule Masterclass, które poprowadził sam Krzysztof Zanussi.

28 lipca, w sobotę, po południu, w sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury miała miejsce Gala Finałowa, podczas której zostało zaprezentowanych 8 filmów w ramach ogólnopolskiego konkursu filmowego „no to short”. Udział w nim mogli wziąć twórcy, którzy do 15 lipca przysłali swój krótkometrażowy, trwający powyżej 1 min i do 15 min. 
W Jury Konkursu zasiedli: Krzysztof Zanussi, Kamila Kamińska, Adam Bajerski.

Oto nazwiska zwycięzców:
I miejsce: Anna Morawiec za film "Planeta Ziemia", 
II miejsce: Karol Zakrzewski za film "Rozmowa", 
III miejsce: Filip Bojarski za film "W grudniu po południu",
Nagroda za zdjęcia: Anna Urbańczyk za film "Szczur", zdjęcia: Robert Lis,
Nagrodę Publiczności otrzymała Zuzanna Sławińska za film "Endemit Albert",
Nagroda WSA: Karol Zakrzewski za film "Rozmowa". 
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Nagrodę za zdobycie II miejsca Karolowi Zakrzewskiemu za film „Rozmowa” wręczyła Pani Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk.

Po obradach Jury Krzysztof Zanussi powiedział, że „widzi w Festiwalu notofest wielki potencjał". Zatem w imieniu Organizatorów Festiwalu zapraszamy za rok.

01
Sierpień