Raperzy z Grande-Synthe w Suwałkach

W ostatnich dniach w Suwałkach gościli Francuzi z partnerskiego miasta Grande-Synthe. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele z tamtejszego środowiska Hip-Hop. Wizyta w Suwałkach była przede wszystkim dobrą okazją do zorganizowania dwóch koncertów: ulicznego i klubowego oraz nagrania zdjęć do teledysku.

- W trakcie wizyty francuskich hip-hopowców w Suwałkach objawiło nam się wiele możliwości współpracy na gruncie wspólnych produkcji Audio-Video – informuje Paweł Bydelski z SOK-  Jako przedstawiciel niezależnego środowiska muzycznego, a jednocześnie pracownik SOK skonfrontowałem naszych gości z tą częścią środowiska która interesowała ich najbardziej.

W trakcie wizyty udało się zorganizować występ uliczny oraz klubowy przy udziale muzyków z suwalskiej formacji muzycznej Domun, oraz zaaranżować spotkania w celu nagrania wspólnego utworu w niezależnym domowym studio Domuna.

Podczas wizyty delegacji w plenerach, klubach i domach suwalskich raperów goście z Francji nagrywali materiał video w celu stworzenia teledysku z wyjazdu do Suwałk.

- Przez całą wizytę odbierałem słowa zachwytu nad pięknem i czystością miasta, infrastrukturą :Aquapark czy siłownie nad zalewem - dodaje Bydelski – Francuzi przede wszystkim byli zachwyceni, przyjaznym nastawieniem suwalczan.