Sąsiedzi przy stole

Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole” odbył się wczoraj (11 września) w Parku Konstytucji 3 Maja w centrum Suwałk. W zmaganiach uczestniczyli kucharze z Suwałk, litewskiego Alytusa oraz rosyjskiego Gusiewa. Przy rozstawionych stoiskach przygotowywali potrawy, którymi chcieli zachwycić jury. Były potrawy z baraniny w wykonaniu ekipy z naszego regionu, litewskie zrazy z borowikami i rosyjskie bliny z różnymi dodatkami.

Potrawy oceniali Marcin Budynek, popularny i ceniony kucharz, Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk oraz Jacek Pietrukiewicz, wójt gminy Wiżajny.

Zmaganiom kucharzy towarzyszyły warsztaty kulinarne pokazujące sposoby przyrządzania potraw z wykorzystaniem różnych gatunków kasz. Był też konkurs na przygotowanie kreatywnego deseru „Pogodne Suwałki”, jarmark produktów regionalnych i jadła regionalnego, degustacja potraw przygotowanych przez uczestników konkursu oraz występy zespołów folklorystycznych z Polski, Litwy i Rosji.