Sąsiedzi przy stole już w niedzielę

Już po raz trzeci spotkamy się w Suwałkach na Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym pn. „Sąsiedzi przy stole”. Tegoroczna potyczka kulinarna z udziałem kucharzy z naszego regionu oraz Rosji i Litwy odbędzie się w parku Konstytucji 3 Maja w najbliższą niedzielę 11 września 2016 r. w godzinach 10 – 16.

Impreza ma na celu promocję kuchni regionalnej, bazującej na naturalnych surowcach oraz tradycyjnych metodach przygotowania potraw w sąsiadujących z Suwalszczyzną regionach Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Spotkanie przy wspólnym stole to także szansa na wzajemne poznawanie się społeczności sąsiadujących ze sobą regionów oraz zaprezentowanie własnej  kultury.

W programie tegorocznego festiwalu przewidziano:

• pojedynek kucharzy z Polski (restauracja „Kalinka” z Rutki – Tartak), obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej (Gusiew), Litwy (Alytus);
  • występy zespołów ludowych: Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, zespół „Miestelenai” z Alytusa oraz artyści z Gusiewa;
  • warsztaty kulinarne prowadzone przez restaurację „U Alika” z Suwałk, tematem przewodnim będzie przyrządzanie potraw z różnych gatunków kasz;
  • konkurs na deser POGODNE SUWAŁKI;
  • kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła ludowego (udział weźmie 40 wystawców z Polski i zagranicy)

Imprezę poprowadzi Marcin Budynek , znany i ceniony kucharz, od kilku lat związany z naszym regionem.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny, gości oraz turystów  do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”. Można będzie skosztować potraw przygotowanych przez kucharzy uczestniczących w konkursie kulinarnym, poznać przepis na deser POGODNE SUWAŁKI, nauczyć się przygotowania zdrowych potraw z kasz oraz dokonać zakupów na kiermaszu. O doskonała atmosferę imprezy zadbają  znakomite kapele ludowe i artyści.

ulotka sps '16r