Seminarium o kulturze

Na kolejne seminarium branżowe, tym razem poświęcone kulturze, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, zajmujących się obszarem kultury w czwartek, 14 maja o godzinie 16 Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej organizatora, przy ul. T. Noniewicza 91.

Celem spotkania jest prezentacja prowadzonej działalności, wymiana informacji, prezentacja przedstawicieli organizacji pozarządowych uczestniczących w pracach zespołu pracującego nad strategią rozwoju kultury Miasta Suwałki poprzez wymianę doświadczeń, wspólną dyskusję oraz przygotowywanie rozwiązań wspomagających działania w tym obszarze. Spotkanie może też umożliwiać suwalskim organizacjom kształtowanie współpracy umożliwiającej realizację w przyszłości wspólnych partnerskich inicjatyw.

Program:
- prezentacja organizacji pozarządowych;
- prezentacja przedstawicieli organizacji pozarządowych uczestniczących w pracach zespołu pracującego nad strategią rozwoju kultury miasta Suwałki;
- oczekiwania strony pozarządowej wobec opracowanej Strategii Rozwoju Kultury Miasta Suwałki do 2020 r.;
- zdefiniowanie i usystematyzowanie problemów oraz potrzeb ważnych dla organizacji pozarządowych, zajmujących się szeroko rozumianą działalnością kulturalną;
- postulaty zmian dotyczących kierunków współpracy między organizacjami a administracją samorządową w Suwałkach (przekazywanie działań, konkursy ofert, polityka lokalowa, patronaty, projekty partnerskie itp.);
- sprawy różne (informacja o aktualnych konkursach grantowych, konferencjach, szkoleniach, doradztwie itp.).