Spotkania z podróżnikami

Wigierski Park Narodowy zaprasza na dwa spotkania z podróżnikami, pierwsze odbędzie się 8 października i poświęcone będzie Malezji; drugie spotkanie Japonii.W dniu 8 października: 2013 roku o godzinie 17.00 będzie miało miejsce spotkanie z Prof. dr Ahmad Ismail pt.: Ochrona przyrody w Malezji. Miejsce spotkania - Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Prof. dr Ahmad Ismail jest profesorem na University Putra Malaysia w Kuala Lumpur. Obszarem jego zainteresowań naukowych jest ekotoksykologia, zoologia i ochrona przyrody. Jest on autorem lub współautorem ponad 300 prac naukowych. Prof. Ahmad Ismail jest obecnie kierownikiem Działu Biologii na Wydziale Nauki UPM. Ponadto pełni rozmaite funkcje w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody w Malezji.

Natomiast w dniu 11 października 2013 roku o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Adamem Sadowskim pt.: Gdzie jeżdżą shinkanseny.

Miejsce spotkania- Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Adam Sadowski jest znanym suwalskim przedsiębiorcą, właścicielem firmy Suwar. Jego hobby to podróże i fotografia.