Studenci otrzymali klucze do bram miasta

Klucze do bram miasta przekazał w piątek (1 czerwca) studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. W centrum miasta odbyło się doroczne święto żaków tej uczelni – Juwenalia.

W Parku Konstytucji 3-go Maja były pokazy taneczne i akrobatyczne, konkursy z nagrodami i przede wszystkim muzyka. Na scenie wystąpili DENSI, AFTER PARTY, JAMAL oraz C-BOOL.

W sobotę (2 czerwca) studenci wezmą udział w Biegu Akademickim na 3,5 km w ramach debiutów na Reso 10,5 Miejskim Święcie Biegania. Na Placu Marii Konopnickiej, w strefie PWSZ, będzie można zbadać poziom cukru, zmierzyć ciśnienie czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Natomiast schody siedziby suwalskiej uczelni przy ul. Noniewicza 10 zamienią się w strefę kibica z muzyką na żywo!

Ostatniego dnia Juwenaliów 2018 – czyli w niedzielę (3 czerwca) -  w Suwałkach odbędzie się Piknik rodzinny. “PWSZ dzieciom” to akcja organizowana wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, a jednocześnie zwycięski projekt Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. W godzinach 12.00 – 18.00 w Parku Konstytucji 3-go Maja na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji. Będą muzyczne i taneczne występy, spektakl teatralny, pokaz iluzji, liczne konkursy z nagrodami oraz cztery wyjątkowe strefy (nauki, sportu, zabawy oraz parkour). Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Honorowy Patronat nad juwenaliami sprawuje Prezydent Miasta Suwałk.