Suwalczanie w Hołdzie Papieżowi w dniu Kanonizacji

W niedzielę 27 kwietnia w Kościele p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Suwałkach zgromadzona licznie publiczność wysłuchała koncertu „Jan Paweł II Święty Odnowiciel naszych sumień”.

W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz z małżonką, Poseł na Sejm RP Bożena Kamińska, duchowieństwo i mieszkańcy Suwałk. Po modlitewnym wstępie zgromadzeni podziwiali pokaz fotografii Suwalszczyzny autorstwa Henryka  Milewskiego, podkład muzyczny zapewnił P. Rachoń grający na organach między innymi utwory J. S. Bacha .

Następnym punktem programu była projekcja przejmującego filmu „ Tajemnica Jana Pawła II” reżyser K. Tadej, opowiadającego o ostatnich latach życia cierpiącego, schorowanego papieża.

Spotkanie zakończyła podniosła i przepiękna Msza Koronacyjna C-dur W.A. Mozarta w wykonaniu solistów:

A. Koźlakiewicz – sopran

N. Ołów – mezzosopran - suwalczanka

Z. Malak – tenor

P. Czekała – bas – olecczanin

Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, oraz Orkiestry nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach pod dyrekcja D. Zimnickiego.

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania były rozdawane  bezpłatne kartki pocztowe wydane z okazji kanonizacji Jana Pawła II,  zamówione i  przygotowane przez Miasto Suwałki we współpracy z Pocztą Polską.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Edukacji Muzycznej,

Państwowa Szkoła muzyczna I i II stopnia w Suwałkach,

Parafia pw. św. ap. Piotra i Pawła w Suwałkach

Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Suwałk.