,,Suwałki dla Niepodległej" - spotkanie komitetu

Spotkanie roboczego komitetu ds. organizacji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się w poniedziałek (05.02) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. W skład komitetu wykonawczego wchodzą przedstawiciele miejskich instytucji kulturalnych i sportowych – Suwalskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Okręgowego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, pracownicy Wydziałów Oświaty, Wychowania i Sportu, a także Kultury, Turystyki i Promocji, członkowie Suwalskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta, przedstawiciele harcerzy i Straży Miejskiej. W sumie 19 osób. Na czele gremium stoi Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta Miasta. W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli także Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Wiesław Stelmach, Skarbnik Miasta.

- Suwalskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to ponad 70 wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych skierowanych do mieszkańców miasta w różnym wieku, od przedszkolaków do seniorów. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Trzy kluczowe wydarzenia skupią się wokół dat 3 maja, 24-26 sierpnia i 11 listopada. O wszystkich wydarzeniach jeszcze w lutym będzie można przeczytać w specjalnej zakładce poświęconej obchodom na stronie internetowej urzędu. Chcemy też promować suwalskie wydarzenia za pomocą ogólnopolskiej strony niepodlegla.gov.pl  - mówił do zebranych Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

- Opracowaliśmy wstępny harmonogram działań, które będą obywały się w Suwałkach przez cały ten rok – precyzowała Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta Suwałk. – Ten kalendarz nie jest jeszcze zamknięty. Do 16 lutego czekamy na Państwa propozycje w tym temacie - dodała.

Gremium zapoznało się także z propozycjami logo obchodów i innymi formami upamiętnienia rocznicy.

Komitet roboczy jest częścią komitetu organizacyjnego obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Suwałkach. Na zaproszenie Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk i Zdzisława Przełomca, Przewodniczącego Rady Miejskiej do pracy w komitecie odpowiedziało ponad 100 osób reprezentujących praktycznie wszystkie środowiska oraz grupy wiekowe.

Kolejne spotkanie komitetu odbędzie się na początku marca.

Natomiast jeszcze w lutym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach będzie można zapoznać ze szczegółami ważniejszych wydarzeń w ramach suwalskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.