Suwałki już żyją bluesem

Koncerty światowej sławy artystów, warsztaty instrumentalne, wystawy fotograficzne oraz prezentacje wydawnictw bluesowych i sprzętu muzycznego - to wszystko czeka nas podczas szóstej edycji Suwałki Blues Festiwal. Festiwal rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 12 lipca prezentacją muzyczną na scenie przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Potem koncerty przeniosą się do centrum miasta. Jak co roku, stanie kilka scen plenerowych, blues zagości też w klubach.

Usłyszymy najlepszych artystów tego gatunku muzycznego z Polski i z zagranicy, m.in.: Jacka Bruce’a & His Big Blues Band (Wielka Brytania), zespoły: The Dana Fuchs Band (USA), Hundred Seventy Split (Wielka Brytania), Eric Gales Band (USA/PL), Henrik Freischlader Band (Niemcy), Moreland & Arbuckle (USA) oraz wiele innych. Koncerty prowadzić będą znani festiwalowej publiczności: Jan Chojnacki i Andrzej Jerzyk.

Od piątku podróżnych wjeżdżających do Suwałk od strony Budziska wita też kilkunastometrowa bluesowa gitara. Instalacja ma informować, że właśnie wjeżdżamy do miasta bluesa. Suwałki Blues Festival to największa i najlepsza plenerowa impreza tego typu w tej części Europy. Autorem instalacji jest pracownia ARH+ architekt Andrzej Rydzewski.

Dla fanów bluesa Urząd Miejski wspólnie z organizatorami turystyki przygotował także konkursy z ponad trzystoma nagrodami, zachęcające do zwiedzania „Pogodnych Suwałk” i okolicy. Znajdą się wśród nich karnety do aquaparku, na ściankę wspinaczką, pobyty na Suwalszczyźnie i wycieczka po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Szczegóły na stoisku „Pogodnych Suwałk”.

Program Suwałki Blues Festival i mnóstwo szczegółów organizacyjnych znajduje się tutaj >>

Logotypy SBF

Suwałki Blues Festival 2013 otrzymał wsparcie z programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" w ramach MF EOG 2009-2014