Suwałki w Krakowie

Przez trzy dni 22 – 25 maja w Krakowie na I Międzynarodowych Targach Turystycznych Kraków 2014 promowały się wspólnie miasta Suwałki oraz Mariampol. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się informacje dotyczące wypoczynku na Suwalszczyźnie oraz możliwości zwiedzania sąsiedniej Litwy. Uczestnicy targów zachwycali się smakiem suwalskiego sękacza i litewskiego czarnego chleba z kminkiem.Stoisko Suwałk przyciągało wzrok kolorowym banerem promującym Suwalki Blues Festival 2014 oraz logiem Pogodnych Suwałk – Misiem UśMichem. Cieszyły serca ale i podniebienie produkty regionalne suwalskiej i mariampolskiej branży spożywczej. W ciągu trzech dni prawie pięć tysięcy osób odwiedziło stoisko.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom produktów regionalnych na stoisko: Spółdzielni Mleczarskiej ,,Sudowia" w Suwałkach oraz Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Handlowemu ,,Cymes" w Suwałkach, fundatorom materiałów informacyjno - promocyjnym: Muzeum Okręgowemu w Suwałkach, Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury w Suwałkach, Agencji Promocyjno - Turystycznej ,,Suwalszczyzna" Paweł Bogdanowicz w Suwałkach, a także Wigierskiemu Parkowi Narodowemu w Krzywym i Suwalskiemu Parkowi Krajobrazowemu w Malesowiźnie - Turtulu.

Miasto Suwałk i Miasto Mariampol promowało się na 8m2 stoisku wystawienniczym podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Kraków 2014 jako element kampanii promującej atrakcje pogranicza polsko – litewskiego w ramach projektu pn. ,,Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach lokomotywą rozwoju turystyki na pograniczu polsko – litewskim”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach celu 3: Europejskiej Współpracy Terytorialnej Programu Współpracy Transgranicznej ,,Litwa – Polska”, organizowanych przez MTT Sp. z o.o. w dniach 23-25 maja 2014 r.