Suwałki walczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Suwałki walczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Każdy może nam pomóc w zdobyciu miana najbardziej „rowerowego” miasta w naszym kraju. Wystarczą chęci i rower!

Rywalizacja potrwa do 30 września 2019 r. Aby do niej dołączyć trzeba pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy Suwałki i włączamy się do zabawy.

Miasta biorące udział w rywalizacji walczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zmagania zakończą się 30 września 2019 r. To właśnie wtedy każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją będzie liczył się w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry jadąc do pracy lub szkoły. Zachęcamy także do organizowania grupowych przejazdów do atrakcyjnych miejsc w okolicy.

Uczestnicy rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie.

Ponadto Miasto Suwałki wprowadziło dodatkowe klasyfikacje w rywalizacji za pomocą aplikacji Rowerowa Stolica Polski. Osoby, które zadeklarują „kręcenie kilometrów” dla Pogodnych Suwałk będą również w jednej z pięciu dodatkowych grup:

• dzieci do 13 roku życia (miejsca I-III)
  • młodzież do 18 roku życia (miejsca I-III)
  • kobiety od 18 do 59 roku życia (miejsca I-III)
  • mężczyźni od 18 do 59 roku życia (miejsca I-III)
  • seniorzy od 60 roku życia (miejsca I-III)

Do klasyfikacji wewnętrznej Miasta Suwałki można przystąpić do 21 września. Podsumowanie wewnętrznej rywalizacji Suwałk odbędzie się 22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w parku Konstytucji 3 Maja. Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność podczas obchodów.