Suwalski CIT otrzymał cztery gwiazdki

Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach  wzięło udział w certyfikacji jednostek informacji turystycznej w roku 2014.  Proces kategoryzacji informacji turystycznej jest realizowany w Polsce od  2010 roku. Jego celem jest stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

W 2012 roku Polska Organizacja Turystyczna dokonała istotnej zmiany w regulaminie certyfikacji – kategoryzacja jest ważna przez okres dwóch lat w przypadku, gdy nie następują istotne zmiany wpływające na zmianę kategorii.

Decyzją Regionalnej oraz Krajowej Komisji Certyfikacyjnej Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach przyznano najwyższą kategorię (****) na okres 2 lat.  Oznacza to, że, według kategorii Polskiej Organizacji Turystycznej, CIT w Suwałkach spełnia najwyższe standardy w zakresie informacji turystycznej, jako element promocji całego kraju.
W dniu 8.07.2014 r. marszałek województwa podlaskiego wręczył uroczyście certyfikaty 28 jednostkom informacji turystycznej w woj. podlaskim, w tym najwyższą kategorię dla CIT w Suwałkach, potwierdzając wysoki standard informacji turystycznej w naszym mieście.

Cztery gwiazdki oznaczają m.in., że placówka jest zlokalizowana w centrum miasta, przy głównej trasie turystycznej, jest właściwie i widocznie oznakowana oraz dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Ponadto świadczy szeroki zakres informacji regionalnej i ponadregionalnej, zapewnia płatne i bezpłatne materiały informacyjno-promocyjne, prowadzi sprzedaż pamiątek i gadżetów miejskich, posiada stanowisko komputerowe z dostępem do internetu oraz infokiosk.

it 018it 008