Aktualności

Teraz klasyka

Lutosławski Youth Orchestra wystąpi w poniedziałek, 15 lipca, o godz. 18, na Dużej Scenie SOK, przy ulicy Papieża Jana Pawła II 5. Wstęp wolny.

Orkiestra jest wyjątkowym projektem artystycznym, związanym z setną rocznicą urodzin wielkiego polskiego kompozytora i dyrygenta. Tworzą ją najzdolniejsi młodzi muzycy z całej Polski, w tym z Suwałk. Swoje umiejętności szkolą pod okiem wybitnych filharmoników światowego formatu. Opiekunami projektu są stowarzyszenie Jeunesses Musicales, Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Suwałki są jednym z sześciu miast, które odwiedzi Lutosławski Youth Orchestra. Na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie można usłyszeć: Uwerturę Smyczkową Witolda Lutosławskiego; 40 Symfonię g-moll (KV 550) Wolfganga Amadeusza Mozarta; utwór skomponowany przez uczestników LYO 2013 i utwór Carlosa Gardela: "Por Una Cabeza" w aranżacji Johna Williamsa. W tym ostatnim orkiestrze będzie towarzyszył skrzypek Jan Regulski.

Współorganizatorem suwalskiego koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury.

14
Lipiec