Uroczystość pod pomnikiem Straceń

Prezydent Miasta Suwałk zaprasza na uroczystość z okazji upamiętnienia 71. Rocznicy stracenia w Suwałkach 16 mieszkańców Suwalszczyzny, 1 kwietnia 2015 roku.
Program:
9.00 – msza święta , sprawowana przez Ks. Kanonika Wiesława Śliwczyńskiego w kościele pw. św. Wojciecha (ul. Szkolna 9), z udziałem władz samorządowych Miasta Suwałki, Powiatu Suwalskiego i Gminy Suwałki, organizacji i związków kombatanckich, delegacji służb mundurowych, szkół, harcerzy, młodzieży, pocztów sztandarowych.
Oprawa mszy świętej: Chór Seniora z Suwalskiego Ośrodka Kultury pod dyrekcją Tomasza Kierejszy;
10.00 – uroczystość pod pomnikiem Straceń (ul Sejneńska), wystąpienia Prezydenta Miasta Suwałk, złożenie kwiatów;
10.30 – przejazd pod pomnik w lesie Szwajcarskim, złożenie kwiatów.

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Suwałkach
Parafia św. Wojciecha w Suwałkach
Suwalska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych w Suwałkach
14. Suwalski Dywizjon Artylerii Ppanc. Im Marszałka J. Piłsudskiego
Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Tadeusza Lutostańskiego w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury