Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego dofinansuje SBF 2018

W czwartek (12 kwietnia) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku o współorganizacji 11. edycji Suwałki Blues Festival. Władze województwa na organizację suwalskiego święta bluesa przekaż a 80 tysięcy złotych.

Podczas konferencji Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anna Naszkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, p.o. Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicja Andrulewicz nie kryli zadowolenia z możliwości współpracy przy organizacji największego święta bluesa w tej części kraju.

Suwałki Blues Festival to największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju. 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, Polish Blues Challenge 2019 oraz koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta. Śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Tysiące odwiedzających. Doskonała muzyczna atmosfera. Wydarzenie muzyczne o uznanej renomie, wysoko oceniane zarówno przez publiczność, jak i artystów.

Więcej o 11 edycji Suwałki Blues Festivalu można przeczytać TUTAJ.