Weekend w Suwałkach

W każdy piątek na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach będzie prezentowany spis najważniejszych wydarzeń, które zostały przygotowane na zbliżający się weekend dla mieszkańców Suwałk oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzeń kulturalno – sportowych w naszym mieście na najbliższe trzy dni.

PIĄTEK (03.06.2016)

aquaparkMistrzostwa Suwałk w pływaniu klas III Szkół Podstawowych
godz. 9:00, wstęp wolny
Aquapark, ul. Jana Pawła II 7

Alfabet wyobrażniAlfabet Wyobraźni ze Sztuką i Panem Mietkiem - warsztaty dla dzieci (5-13 lat) i rodziców odbywają się w ramach obchodów Roku Czarnej Hańczy
godz. 16:00, wstęp wolny
patio SOK, ul. Jana Pawła II 5

pwsz_logoJuwenalia PWSZ 2016
Tereny rekreacyjne przy ul. Ogrodowej 57, godz. 19:00 - 23:30

PWSZ zaprasza wszystkich studentów na Juwenalia 2016. Podczas koncertu pojawią tacy wykonawcy jak: Buka, dj Hołek, Xfort i Adam Kraśko oraz zespół Boys.

SOBOTA (04.06.2016)

gra terenowa2016Gra terenowa - „Wśród lasów, pól i jezior...”
Muzeum Wigier, godz. 10.00

Wigierski Park Narodowy zaprasza na grę terenową „Wśród lasów, pól i jezior, czyli co nie tylko Żwirek i Muchomorek wiedzieć powinni o krajobrazie Suwalszczyzny”. Tegoroczna edycja odbędzie się na terenie WPN i SPK.

dzien_dziecka_2016_plakat_konopnickiej-736x1024Dzień Dziecka! Ale wkoło jest wesoło! - występy, gry, zabawy, konkursy i pokazy sprzętu formacji mundurowych. Zapewne nie tylko chłopcy chętnie wsiądą do wozu policji lub przymierzą hełm strażaka. Będzie również szansa na zdjęcie z amerykańskim wojskiem!
godz. 11:00-14:00, wstęp wolny
plac Marii Konopnickiej

wigry_suwalkiSKS Wigry II Suwałki - Cresovia Siemiatycze, mecz o Mistrzostwo IV Ligi Piłki Nożnej grupa podlaska
Stadion Miejski, boisko boczne, ul. Zarzecze 26

Jubileusz25-lecie istnienia Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II
Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II

Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na Jubileusz 25-lecia istnienia. Jubileusz pozwoli podsumować historię i działalność Szkoły, jak również będzie okazją do spotkań absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz sympatyków Szkoły.

noc bibliotekNoc Bibliotek
Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej, ul. E. Plater 33A, godz. 17.00-21.00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej zaprasza po raz kolejny na noc bibliotek. Tego dnia będzie można między innymi zwrócić przetrzymane książki bez kar, czy spotkać się z Anną Kropiewnicką - autorką książek dla dzieci.

NIEDZIELA (05.06.2016)

pchli_targ_2016_OK-ulotka-2 (1)Pchli Targ - miłośnicy, poszukiwacze i posiadacze  „skarbów” znowu spotykają się pod SOK, aby wymienić swoje skarby
godz. 9:00-13:00, wstęp wolny
parking za SOK'iem, ul. Jana Pawła II 5