Weekend w Suwałkach

W każdy piątek na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach będzie prezentowany spis najważniejszych wydarzeń, które zostały przygotowane na zbliżający się weekend dla mieszkańców Suwałk oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzeń kulturalno – sportowych w naszym mieście na najbliższe trzy dni.

PIĄTEK (15 lipca 2016 r.)

plakat RINGWystawa: RING Gierałtowskiego - jak w bokserskim ringu, bo tak nazywała się rubryka w ilustrowanym tygodniku „itd“, na potrzeby której wykonywane były zdjęcia, fotograf spotykał się ze swoim bohaterem; powstały portrety ulubionych artystów, zasłużonych naukowców, pisarzy, działaczy chłopskich, robotników i socjalistycznych menadżerów.

godz. 17.00, wstęp wolny, wystawa czynna do 4.09.2016

Galeria PAcamera, ul. Noniewicza 71

plakat na dywaniku_2016Koncerty „Na dywaniku u Marii”: DRAH - DRAH to koktajl energetyczny z czeluści mordoru, trzy instrumenty, bose stopy i hard sound z korzeniami zapuszczonymi w klimatach hardcore punk i halurock. Zespół działa z przerwami na niezależnej scenie muzycznej już 25 lat

godz. 20:00, wstęp wolny

plac Marii Konopnickiej

SOBOTA (16 lipca 2016 r.)

siatkówka Grand-Prix-2016-plakatGrand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

godz. 9.00, wstęp wolny

boiskach przy Zalewie Arkadia

plakat Artystyczne_Soboty_2016Artystyczne Soboty z SOK-iem: Milena Band - Kolejny sobotni koncert na placu Marii Konopnickiej. Wystąpi znana Suwalczanom grupa muzyków – Milena Łukasiewicz z zespołem.

godz. 20.00, wstęp wolny

plac Marii Konopnickiej

NIEDZIELA (17 lipca 2016 r.)

plakat_pchli_targ_2016_OKPchli Targ - Ciocia z Ameryki nie trafiła z prezentem? Od tego jest Pchli Targ. Każdy moment jest dobry, by oddać/sprzedać/wymienić coś, co nie jest już potrzebne! Wystarczy przyjść na Pchli Targ, który działa także w wakacje. Nietrafiony prezent od cioci z Ameryki? Przynieść go, a okaże się, że komuś się przyda!

godz. 9.00 - 13.00, wstęp wolny

parking za SOK-iem

plakat niedzielne_poranki_2016Niedzielny Poranek Teatralny: „Pchła Szachrajka – niesłychana rzecz po prostu” - Tym razem barwna podróż z przewrotną pchełką i Teatrem A3 z Policznej. Będziemy bawić się słowem i piosenką, kolorowym obrazkiem, tańcem i działaniem. Kalejdoskop teatru, żartów i muzyki.

godz. 11.00, wstęp wolny

park Konstytucji 3 Maja

plakat koncerty_przy_fontannie_2016Koncerty przy fontannie z Suwalską Orkiestrą Kameralną- W trzy ciepłe letnie wieczory w suwalskim parku będzie można posłuchać muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Tym razem będzie okazja usłyszeć piękne utwory na instrumenty smyczkowe.

godz. 19.00, wstęp wolny

park Konstytucji 3 Maja