XX Suwalski Jarmark Folkloru

Jubileuszowy XX już Suwalski Jarmark Folkloru odbędzie się w najbliższy weekend (27-28.07) w Suwałkach. Jak zawsze w parku Konstytucji 3 Maja nie zabraknie miejscowych wyrobów, lokalnych przysmaków, występów kapel, gawędziarzy z bliższych i dalszych okolic Suwałk. Wystąpi też Orkestar Krstijana Azarovica – Bałkańska Orkiestra Dęta z Serbii.

Sobota – niedziela, 27-28.07.2019 r.
park Konstytucji 3 Maja

Program XX Jubileuszowego Suwalskiego Jarmarku Folkloru

Sobota, 27 lipca
godz. 11.30
koncert inauguracyjny: TROCZANIE (Troki, Litwa) cz. 1, POGRANICZE (Szypliszki)
godz. 12.00
uroczyste otwarcie Jarmarku przez Prezydenta Miasta Suwałk, Starostę Suwalskiego, Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Wójtów gmin powiatu suwalskiego
godz. 12.15
koncert: TROCZANIE (Troki, Litwa) cz. 2
godz. 13.00
prezentacja laureatów 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą, reprezentantów Suwalszczyzny
godz. 13.30
przegląd folkloru muzycznego Suwalszczyzny: ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe, ludowi muzycy soliści – śpiewacy i muzykanci, gawędziarze ludowi, teatry obrzędowe
godz. 18.00
koncert gościa specjalnego: ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA
uczestnik XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktaw Kultur

Niedziela, 28 lipca
godz. 13.00
koncerty: SREBRNE PIERWIOSNKI (Suwałki), PRZEROŚLAKI (Przerośl), SUWALSKIE STARSZAKI (Suwałki), EJSZYSZCZANIE (Ejszyszki, Litwa), ONEGDAJ (Filipów), MAJOWE KWIATY (Kalwaria, Litwa)
godz. 17.00
koncert finałowy
KAPELA ZPiT SUWALSZCZYZNA z Suwałk

Orkiestra Dęta Kristijana Azirovića została założona w 2004 roku. Są laureatami wielu prestiżowych nagród, ale najbardziej znaczący jest fakt, że wygrali Guca 2013, gdzie zostali ogłoszeni najlepszą orkiestrą w Serbii i na świecie. Występowali w wielu krajach Europy (Bułgarii, Grecji, Słowenii, Włoszech, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Rosji, Hiszpanii wszędzie budząc entuzjazm swoją dynamiką, kunsztem muzycznym i radością grania. Wykonują wiele gatunków muzyki: tradycyjną bałkańską, filmową oraz wielu znanych hitów popu, rocka czy jazzu. Zapraszamy na spotkanie z bałkańskim muzycznym żywiołem.