Aktualności

20-lecie Uniwersytetu III Wieku

W środę (16 października) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Suwałkach obchodziło 20-lecie swojego istnienia. Stowarzyszenie zainaugurowało również kolejny rok akademicki.  W dobie starzejącego się społeczeństwa  Uniwersytety III Wieku spełniają ważną rolę. Suwalski oddział dba przede wszystkim o aktywizację społeczną osób starszych. W uroczystości wzięli udział między innymi: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach oraz Ewa Sidorek, zastępca Prezydenta Suwałk.

W Suwałkach - Uniwersytet III Wieku - to jedna z najaktywniej działających grup społecznych. Stowarzyszenie pełni niesamowicie ważną rolę: wspiera, aktywizuje i mobilizuje osoby starsze do działania i rozwoju. Tę funkcję suwalski Uniwersytet III Wieku realizuje wzorowo. Osoby należące do stowarzyszenia są widoczne w życiu społecznym czy kulturalnym Suwałk na każdym kroku.

Działania Uniwersytetu doceniają również władze Suwałk.

- Ważne jest by funkcjonowały takie stowarzyszenia jak właśnie Uniwersytet III Wieku, które wspierają osoby w wieku starszym oraz organizują im ich wolny czas – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk składając życzenia z okazji jubileuszu funkcjonowania Uniwersytetu III Wieku w Suwałkach.

17
Październik