Artystyczna integracja pokoleń

Śpiewający, grający, tańczący, piszący i recytujący artyści trzech pokoleń spotkali się w środę 30 listopada na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury na koncercie "Między nami pokoleniami". Pomysłodawcą i organizatorem było Stowarzyszenie Suwalskie Starszaki we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Program i choreografię opracowała Maria Jolanta Lauryn, wiceprzewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów. Organizatorzy podkreślali, że przesłaniem spotkania jest łączenie starszych i młodszych artystów, którzy doskonale rozumieją się właśnie poprzez sztukę. Ponadto wydarzenie, które stało się już cykliczne i ma miejsce zawsze w okolicach Światowego, czy Europejskiego Dnia Seniora ma na celu przełamywać stereotypy i zmienić postrzeganie seniorów jako tej mniej aktywnej części społeczeństwa.
Na scenie im. A. Wajdy zaprezentowało się łącznie ponad 80 wykonawców: Chór "Szósteczka" z SP 6 w Suwałkach, poeci z Suwalskiego Klubu Seniora przy ul. Chopina 6a: Zofia Jakubowska, Teresa Borys, Lech Krysiewicz i zaocznie Czesława Kuźmicka i Krystyna Trzasko (wiersze z tomika “Pod kopułą”), Studio Tańca Dotyk z Suwalskiego Ośrodka Kultury, Zespół taneczny Srebrne Pierwiosnki, działający przy Stowarzyszeniu Uniwersytet III Wieku w Suwałkach, Zespół wokalny CANTO z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie, Grupa Motyle ze Studia Tańca Dance Zone, Romuald Złotnik ze Stowarzyszenia Uniwerystet Trzeciego Wieku w Suwałkach, wokalistki ze Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury, wokaliści ze Studia Piosenki Beciaki, Zespół wokalny Suwalskie Starszaki, Studio Tańca Radość z Suwalskiego Ośrodka Kultury, Zespół muzyczny AKO-PIANO z Krzysztofem Krzesickim, Piotrem Skowrońskim i wokalistą Michałem Sowulem.

Wydarzenie dofinansowało Miasto Suwałki.