Lato na Kaczym Dołku

Piknikiem dla seniorów i sąsiadów na Kaczym Dołku w miniony piątek zakończyły się przed wakacyjną przerwą zajęcia w Suwalskim Klubie Seniora, prowadzonym przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej Nie Po Drodze przy ul. Chopina 6a. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Suwalskie Starszaki, które zaprezentowało się w koncercie „Piosenka łączy pokolenia”. Śpiewać z artystami mógł każdy, dzięki przygotowanym tekstom. Na pikniku nie zabrakło też samodzielnie przygotowanych smakołyków, którymi gospodarze z Suwalskiego Klubu Seniora dzielili się z gośćmi. Dopisała pogoda i humory.
Projekt „Prowadzenie Suwalskiego Klubu Seniora na Osiedlu Północ” jest współfinansowany z budżetu Miasta Suwałk oraz ze środków otrzymanych od Wojewody w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Zaś spotkanie artystyczne z Suwalskimi Starszakami było zrealizowane w ramach projektu „MAT w Pogodnych Suwałkach, czyli historia szczęścia suwalczan zachowana w pamięci”, dofinansowanego z budżetu Miasta Suwałki.
Fot. Teresa Wysocka-Kluczny